0 554 612 98 87
Karbon kaplama nedir

Su Transfer Baskı, kübik materyaller üzerinde mükemmel etkiyi sağlayabilen Cubic Printing olarak da bilinir. Su Transfer Baskı, sadece eğimli yüzeylerde geleneksel baskıdan çok daha iyi bir performans sağlamakla kalmaz, aynı zamanda üretim maliyetini de düşürür ,su transfer baskı için uygulanacak materyalin kumaş sünger vb.suyu ve deseni emen malzeme olmaması yeterlidir,Hertürlü metal ve plastik materyale hazırlık süreci sonrası baskı uygulanabilir. Eğimli, girinti ve çıkıntılara sahip kübik yüzeylerede baskı uyglaması yapılmaktadır.Yapılan işlem Water Transfer Printing, Hydrographics, 3D Kaplama, Cubic Kaplama, Sulu Transfer Kaplama, Su Transferi Kaplama gibi değişik isimlerle bilinmektedir. İşlem hobi amaçlı olmakla beraber endüstriyel bir çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Uygulama nasıl yapılır:

1-Parçanın hazırlık süreci: Uygulanacak desen alt yapısı için parça gerekiyorsa astarlama ve zemin çalışması yapılarak uygulamaya hazır hale getirilir,Zemin rengi aynı desenin farklı sonuçlarını vermektedir görsel olarak.

2-Uygulama: Transfer kazanının su temizliği ve su sıcaklığı gerek seviyeye getirilir ve uygulanacak film kazana serilir,birkaç dakika içerisinde filme çözülmeyi sağlayacak aktivatör kullanarak film uygulamaya hazır hale getirilir,

3-Desen transferi:Uygulama yapılacak malzeme hazır olan film üzerine desenin gerektirdiği açı ile filmin üzerine daldırılarak desenin istediğimiz yüzeye transferi ve yapışması sağlanır.(bazı sitelerde kesin açı rakamları telaffuz edilmektedir ki bu bize göre yanlıştır,Mutlaka bir açıya elbet ihtiyaç olmakla beraber tam 90 derecelik daldırma uygulamalarıda vardır)

4-Temizlik ve teslim: Uygulama sonrası ürün durulama işlemleri ile parça cilaya hazır hale getirilir,Son olarak kullanı amacına uygun olarak kaplamayı koruyan cila işlemi atılır ve teslim edilir.